PUBG

PUBG’ye Mikro Ödeme Gelebilir

PUBG’nin geliştiricisi BlueHole’un CEO’su Changhan Kim, oyunun çıkışı ile beraber mikro ödemelerin ekleneceğini belirtti. Bu eklentinin hisse to win olmayacağının altını çizen Changhan, mikro ödemeler ile oyun içi kozmetik satın alınacağını belirtti. Bahsi geçen mikro ödemeler oyunun tam sürüme geçmesi ile eklenecek.

PUBG’ye mikro ödemeler geliyor

Changhan, Kore’de gerçekleşen G-yıldız Global Game Exhibition bünyesinde katıldığı soru cevapta yaptığı açıklamada, “sizlerin de biliyorsunuz oyuncun oynanışını etkileyecek hiçbir şey eklemeyiz. Kozmetik ürünler için halihazırda oyunculardan gelen büyük bir dilek var. Şimdilik bizim gayemiz tam sürüme geçmek olduğundan bu kozmetikleri ondan sonra ekleyeceğiz.” dedi.

Bu açıklama bu bizi çok şaşırtmadı. PlayerUnkown’s Battlegrounds’un Steam üzerinde pubg 22 milyon kopya sattığını be 1.5 milyondan fazla etken oyuncuya sahip bulunduğunu belirtelim. Bu benzer biçimde cevher kategorisine sokulacak bir oyundan normal olarak geliştiricisi bir halde fazladan para kazanmak isteyecek. Oyun dünyasında şimdiki moda, oyunculardan Loot Box adı altında para kazanmak olduğundan de artık bizi çok da şaşırtmıyor. Bakalım bu mikro ödemeler oyunculardan iyi mi geri dönüş alacak.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close