Steam

Steam’De Level Sistemi Nasıl İşliyor?

Level, her yerde duyduğunuz ingilizce bir terim. Hatta gündelik mevzuşmalarda da yerini almış ve türkçesi olan seviyeyi kullanım dışı bırakmıştır. Genel anlamda bir oyundaki ilerleminizi gösteren Level, en popüler oyun platformlarından olan Steam’de neyi ifade ediyor?

Bildiğiniz gibi Steam profili bazı insanoğlu için çok büyük öneme sahip. Profillerini çeşitli çeşitli süsleyip gosteriş yapıyorlar. Peki bu ek özellikleri nasıl etken hale getiriyorlar?

Bundan bahsetmeden önce Level sisteminden söz etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Steam’de çoğu oyunun rozetleri mevcut. Bu rozetler ise oyunu oynayarak düşürdüğünüz kartlar aracılığı ile elde ediliyor. Yeni başlayıp levele örutubet vermeyen oyuncular kartları pazarda ortalama 30 kuruşa satarken koleksiyoncu arkadaş bu kartları birleştirerek rozet alıyor, hem kazandığı explerle level atlıyor hemde bu rozetleri sergileme şansı buluyor.

Rozetleri birleştirerek elde ettiğimiz expler level atlamamıza yardımcı oluyor dedik. Peki bunlar ne tür yararlar sağlıyor? Her level atladığımızda bizlere öncelikle rastgele bir oyunun indirim kuponu düşüyor. Genel anlamda bilinmedik oyunların olan bu kuponları ya süresi bitmeden takaslarsınız yada kullanırsınız. Ayrıca arkaplan resmi ile sohbette kullanmak üzere tatliş ifade simgeleri de düşebiliyor. Bunları yanısıra her levelde arkadaş listenize extra yer geliyor. Son olarak da bazı levellarda profile ek özellikler geliyor, bunlara vitrin,rozet koleksiyonlaını örnek verebiliriz.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close